Počelo takmičenje u malom fudbalu memorijala “Igrajmo za 16“

Tradicionalni 24. Međunarodni memorijalni turnir RTS „Igrajmo za 16“ počeo je danas u Beogradu. Turnir se igra u znak sećanja na šesnaest poginulih kolega u NATO bombardovanju zgrade RTS-a 23. aprila 1999. godine . U prvom meču dana Portal RTS je savladao EKG sa 2:0 i tako izborio plasman u grupnu fazu takmičenja. Plasman u grupnu fazu obezbedili su i

Učešće na ovogodišnjem fudbalskom turniru potvrdilo je ukupno 75 ekipa, podeljene u pet grupa za muškarce - PrijateljiVeterani 40+GradoviNaši i RTS i jednom grupom u ženskoj kategoriji.


T
urnir se igra u osam gradova u Srbiji: Požarevcu, Kragujevcu (gde je turnir već održan), Nišu, Subotici, Zrenjaninu, Boru, Šapcu i Gračanici.

Finalnoj utakmici prethode kvalifikacione utakmice u vikendima uoči finala. Svaka ekipa koja učestvuje treba da prijavi 12 igrača, (u igri 5 igrača i golman), koji se moraju prijaviti pre početka utakmice.

Danas su odigrani  mečevi kvalifikacija za grupu RTS

Plasman u grupnu fazu obezbedili su Portal RTS, Obezbeđenje RTS, Povratak otpisanih, Vozni park, Radio Beograd, Tehnika, Reportažna kola.

U nedelju se igraju mečevi po grupama:

Grupa A:
09.00 Veterani - Radio Beograd
09.50 Povratak otpisanih - Vozni park
10.40 Veterani - Vozni park
11.30 Povratak otpisanih - Radio Beograd

Grupa B:
12.10 Reportažna kola - Portal RTS
13.10 Tehnika - Obezbeđenje RTS
14.00 Reportažna kola - Obezbeđenje
14.50 Tehnika - Portal RTS

Turnir je počeo u sportskoj hali "Rakovica", a prvi na parket su izašli takmičari grupe RTS koja ove godine broji ukupno 14 ekipa. Takođe danas u Posko areni prve utakmice igraće predstavnici grupe Prijatelji u kojoj je prijavljeno 28 ekipa.

Dečiji turnir u malom fudbalu za pionire, koji je postao ugledna tradicija Memorijala RTS, počinje sa treninzima 23. marta, a finale utakmice biće održane u maju.

Ovogodišnji Memorijal u malom fudbalu već je počeo turnirom u Kragujevcu gde je najuspešnija bila ekipa kompanije Wacker nousen.

Završnica turnira grupe Gradovi je u subotu 8. aprila u Beogradu, istog dana kada će se održati turnir u stonom tenisu u sali Master u Zemunu.

четвртак, 28. август 2025.
35° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом