Бела кућа: Споразум о Сирији значајан, али остаје још пуно посла
Постигнути споразум о прекиду ватре у сиријском конфликту је значајан, али има још пуно посла у сиријским мировним преговорима, саопштила је Бела кућа. Генерални секретар Бан Кимун задовољан јер ће хуманитарна помоћ стићи до угрожених.
Портпарол Беле куће Ерик Шулц рекао је да се у наредним данима очекују акције а не речи, које треба да покажу да су све стране спремне да испуне своје обавезе, јавио је Ројтерс.
Светске силе договориле су јуче прекид непријатељстава у Сирији, који треба да ступи на снагу за недељу дана, као и достављање хитне хуманитарне помоћи у опкољене сиријске градове, али ипак нису успеле да постигну договор о потпуном прекиду ватре нити окончању руских ваздушних удара.
Након маратонског састанка у Минхену, који је имао за циљ обнову преговора о примирју прекинутих прошле недеље, светске силе, укључујући САД, Русију и више од 10 других држава, потврдиле су своју посвећеност политичкој транзицији након што се побољша ситуација на терену, пренео је Ројтерс.
Генерални секретар УН Бан Кимун поздравио је план о прекиду непријатељстава у Сирији који ће омогућити да хуманитарна помоћ стигне до десетина хиљада људи чији животи су угрожени.
"Десетине хиљада људи тамо су у ситуацији да им је очајнички потребна помоћ која би им спасла живот, а читавој земљи је хитно потребан мир", рекао је Бан на прес конференцији у петак током посете Канади, јавио је АФП.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар