САД најпогођеније пандемијом коронавируса, у Бразилу расте број умрлих

У свету је од последица ковида 19 умрло преко 275.000 људи, од чега више од трећине у САД. У Италији и Великој Британији број умрлих је већи од 30.000. Светска здравствена организација позвала је све земље, које су почеле са отварањем, на додатан опрез. Све нације треба да се усредсреде на борбу против коронавируса, траже потенцијална ширења заразе и изолују оболеле како се други не би заразили, поручују из СЗО.

Број умрлих од коронавируса у САД премашио је 75.000 а дневно је, од средине априла, умирало по две хиљаде људи, упркос напорима да се та епидемија успори. Преминуло је више људи него од последица сезонског грипа из 1967, а број умрлих већи је и од оног који је забележен током првих десет година епидемије сиде у САД, од 1981. до 1991. године.

Објављени су и нови подаци за Италију, у којој је од почетка пандемије до сада преминуло више од 30.000 људи. Осим Италије, у Европи једино Велика Британија има више од 30.000 мртвих.

У свету је преко четири милиона људи оболелих од коронавируса.

субота, 29. август 2026.
24° C