Русија престигла Немачку и Француску по броју заражених, смирује се ситуација у региону

У свету је коронавирусом заражено више од 3,8 милиона људи, а од последица инфекције преминуле су 265.902 особе, показују последњи подаци. Од ковида 19 опоравило се више од 1,3 милиона људи. Док се ситуација полако смирује у нашем региону, расте број оболелих и преминулих у Русији, Шпанији и Белгији.

У свету је коронавирусом заражено више од 3,8 милиона људи, а од последица инфекције преминуле су 265.902 особе, показују последњи подаци. Од ковида 19 опоравило се више од 1,3 милиона људи.

Најтежа ситуација је и даље у Сједињеним Америчким Државама, где је оболело више од 1,2 милиона људи, а преминуло више од 74.000, док је од европских земаља по броју оболелих и даље Шпанија, а по броју преминулих Велика Британија.

После највишег досад забележеног дневног пораста броја случајева заразе, Русија је престигла Француску и Немачку на листи земаља са највећим бројем случајева ковида 19 у свету, и сада се налази на петом месту. Градоначелник Москве Сергеј Собјањин, који је рестриктивне мере у том граду продужио до краја месеца, изјавио је да је број случајева у престоници више од три пута већи од званично саопштеног.

Након што је забележен брз пораст броја заражених у угљем богатом региону Пољске, власти у тој земљи планирају да дневно на коронавирус тестирају хиљаду рудара, и то док се они буду налазили у возилима.

Упркос постепеном поновном покретању привреде у Немачкој, званичници те земље упозорили су да је криза изазвана коронавирусом далеко од завршетка.

После два месеца без посетилаца, туристичке локације у Грчкој на којима се налазе грађевине из античког доба, попут Акропоља, поново ће бити отворене 18. маја, најавили су надлежни.

четвртак, 02. јул 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом