Kako protiv usamljenosti i neizvesnosti u doba korone?

Svet kakav smo poznavali do početka marta nije više isti. Pored toga što se bori protiv opasnog virusa, sve više se suočava i sa ekonomskim posledicama pandemije, ali i sa psiho-socijalnim poteškoćama koje prate depresija i anksioznost. U drugom piku epidemije Kovida 19 strah i neizvesnost su još intenzivniji, jer je većina ljudi verovala da će epidemija trajati kraće i da će konačno pobediti virus.

Da li je izlaz moguć uprkos svemu? Kako se sa poteškoćama nosi starija populacija i koliko joj znači psihološka podrška? Pitaćemo Natašu Todorović psihologa iz Crvenog krsta Srbije i eksperta međunarodne mreže za prevenciju nasilja nad starijima u Evropi.

U vreme pandemije korona virusa, pacijenti koji nemaju Kovid 19, a  imaju druga oboljenja suočili su se sa poteškoćama kako da stignu do lekara? Kako se ti bolesnici leče poslednjih pet meseci, kome se javljaju i kako dolaze do terapije? Odgovore tražimo od načelnice Službe za zdravstvenu zaštitu odraslog stanovništva Doma zdravlja u Kruševcu, prim. dr Hadži Slavice Kulišić, specijaliste opšte medicine.

U radio-portretu, dobrotvor, slikar i pisac Hilda Živković iz Kola srpskih sestara u Vrnjačkoj Banji podeliće sa nama pregršt mudrosti o lepoti pisanja i druženja sa kičicom i u poznijim godinama.

U minutima za dobru knjigu govorićemo o romanu „Milijarderovi sinovi" Ivana Ivanjija u kojem autor opisuje moć novca, egzotične predele i putovanja koja menjaju život protagonistima ove knjige.

Urednik i voditelj Marina Stojadinović.

Muzički urednik Dragan Dimić.

Radio Beograd Jedan, 10:05.

Naslovna stranica - Nataša Todorović (Foto/Mreža HumanaS)  

Доживети стоту

Autor:
Марина Стојадиновић

Емисија "Доживети стоту" Првог програма Радио Београда већ двадесет две године доноси интервјуе и репортаже посвећене старијој популацији. У разговорима с истакнутим стручњацима из области социјалне политике, економије, медицине, културног, јавног и спортског живота, емисија се бави свим аспектима живота трећег доба. Осврће се на проблеме о којима се мало говори, даје психолошку подршку, корисне информације о томе где и када се може добити помоћ, али и указује на прикривено и отворено занемаривање старијих људи. Садржи и редовну здравствену рубрику која има информативни, едукативни и саветодавни карактер у вези са неком болешћу, стањем, поремећајем или сезонском епидемијом. [ детаљније ]

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво