среда, 25.03.2015, 15:36 -> 16:14
Хиљаде Грка на војној паради у Атини
Грчка слави Дан независности, а упркос киши, хиљаде Атињана изашло је на улице како би пратило војну параду.
Премијер Грчке Алексис Ципрас поручио је окупљеним грађанима да Грчка револуција обавезује на опрезно чување слободе грчког народа, његову независност и достојанство.
"Данас се сећамо чињенице да нам ништа није дато бесплатно, све смо добили борбом, а када сте у праву, онда побеђујете. Када Грци нешто траже, одлучни су по том питању, а имају и правду на својој страни. Онда могу да постигну све", рекао је Ципрас, преноси Танјуг.
На данашњи дан 1821. године, у Грчкој је почео устанак против Отоманског царства.
Гужва на данашњој паради, током које су тенкови пролазили једном од главних атинских улица, а надлетали борбени авиони и хеликоптери, сушта је супротност прошлогодињој паради, која је одржана уз јаке мере обезбеђења, наводи АП.
Први пут након три године, грађанима је дозвољено да стоје дуж пута којим парада пролази.
Амбасадор Грчке у Београду Констанстин Икономидис приредиће вечерас пријем поводом обележавања Дана независности те земље.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар