Читај ми!

Преминуо председник Танзаније, спекулисало се да болује од ковида

Председник Танзаније Џон Магуфули је преминуо, саопштила је потпредседница те земље Самиа Сулуху Хасан, јављају медији.

У изјави за државну телевизију потпредседница је навела да је Магуфули преминуо од срца али се у тој земљи већ недељама спекулисало да је болестан од коронавируса.

Џон Магуфули (61) више од две недеље није виђен у јавности иако су политичари из његовог окружења тврдили да је здрав и да ради.

С друге стране, опозициони политичари су тврдили да је он у критичном стању и да је пребачен на лечење у иностранство.

Иако још није званично потврђено, ако се испостави да је преминуо од последица изазваних вирусом ковид-19, Магуфули ће бити први афрички лидер који је умро од коронавируса.

среда, 27. август 2025.
17° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом