Министарка Вујовић преузела трогодишње председавање Карпатском конвенцијом

Министарка заштите животне средине Ирена Вујовић у име Србије је, на седмом заседању Конференције потписница Карпатске конвенције (ЦОП7), преузела трогодишње председавање Карпатском конвенцијом.

Церемонија, одржана у Палати "Србија", озваничена је примопредајом пастирског штапа, симбола Карпатске конвенције, који је заменик министра за климу и животну средину Пољске Адам Гибурж-Четвертински, досадашњи председавајући, уручио министарки Вујовић.

Вујовићeва је рекла да јој је драго што је Београд домаћин овог значајног скупа и то у години у којој се обележава 20. годишњица постојања Карпатске конвенције, којој је главни циљ да се обезбеди одрживо коришћење природних ресурса.

Скуп се одржава под покровитељством Програма уједињених нација за животну средину (УНЕП) и Секретаријата Карпатске конвенције.

Карпатска конвенција потписана је 2003. године и ратификована 2006. године од стране свих седам страна уговорница – Србија, Румунија, Чешка, Пољска, Мађарска, Словачка и Украјина, а укључивањем у Карпатски планински регион стварају се услови за интензивнију сарадњу Србије са другим карпатским државама.

Циљ Конвенције усмерен је на вођење свеобухватне политике заштите и одрживог развоја Карпата ради побољшања квалитета живота, јачања локалне привреде, очувања природне и културне баштине.

На тај начин су присутне мере предострожности загађивања животне средине, учешћа јавности и ангажовања свих заинтересованих субјеката на националном и локалном нивоу у планирању и управљању земљишним и водним ресурсима.

На Конференцији су, поред министарке Вујовић, учешће узели и стална координаторка УН у Србији, Франсоаз Жакоб, заменица извршног директора Уједињених Нација за програм животне средине (УНЕП) Елизабет Марума Мрема, шеф Секретаријата Карпатске конвенције Харалд Егерер, заменица шефа Делегације ЕУ у Србији Пламена Халачева и заменик министра за климу и животну средину Пољске Адам Гибурж-Четвертински.

понедељак, 20. мај 2024.
22° C

Коментари

Re: Poreklo
Чије гене носе народи у региону
Imam novcic od 1 centa dole je vrednost ponudjena 6000 dinara
Ако пронађете ову новчаницу одмах идите код нумизматичара
Imam mali novcic 1 cent
Ако пронађете ову новчаницу одмах идите код нумизматичара
Косовски вез
Нематеријална културна баштина Србије – косовски вез
Prodajem
Ако пронађете ову новчаницу одмах идите код нумизматичара