Концерт Симфонијског оркестра и Хора РТС-а

Београдски новогодишњи концерт

Поводом новогодишњих и божићних празника, Музичка продукција РТС-а организује Београдски новогодишњи концерт Симфонијског оркестра и Хора РТС-а, на којем ће бити изведене најпопуларније теме класичне музике. Концерт ће бити одржан 14. јануара, у 20 часова, у дворани Коларчеве задужбине.

Под диригентском палицом Бојана Суђића, музичари ће публици приуштити прави празнични угођај, уз познате композиције као што су: Бојерка (у аранжману Зорана Христића), Шостаковичева Свечана увертира, Вагнерова увертира за трећи чин и свадбени хор Лоенгрин, Веберов хор ловаца из Чаробног стрелца, Пучинијев брујећи хор из опере Мадам Батерфлај и увертира из Штраусовог Слепог миша.

У другом делу концерта на програму је Равелов Болеро, две увертире из опере Кармен, Гуноов Хор војника из Фауста, Брамсова Мађарска игра бр. 5, Штраусова Трич трач полка и Офенбахов Кан кан.

Улаз на Београдски новогодишњи концерт је бесплатан.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом