РТС Полетарац: Програмска шема - петак, 13. сеп 2024
Плашко Храбровић узвраћа ударац: Страх од купања
Плашко који се и сам плаши свега и свачега, случајно постаје водитељ на телевизији у емисији кроз коју ће се на духовит а опет едукативан начин и сам борити са својим страховима - од мрака, преко јавног наступа, буба, чудовишта и свега онога што нас плаши и чиме су нас плашили.
Овако вас видимо 10-10
"Овако вас видимо" је мала драмска форма у режији Филипа Чоловића, по сценарију Миње Филиповић, која има за циљ да подсети, а повремено и опомене одрасле како они служе као огледало својој деци, те да се млади на њих угледају.
Ресторанчић залогајчић еп.159
Маестро Загорелић и празилук Васа спремни су за све крчеће стомачиће! Ресторанчић Залогајчић је 30-оминутни дечији ТВ шоу у коме се кува, пева, забавља, учи и пре свега добро дружи!
Рецепт за игру: Газда и пчеле
Бака, попут свеске са рецептима за колаче, има и свеску са рецептима за игре.
Зујалица ц.10 ем.39
Емисија магазинског типа, која се састоји од разноврсних прилога сниманих на терену. Идеје за прилоге дају деца - водитељи емисије.
Може и другачије 5-26
Мала драмска играна форма показује нам да проблеме који су саставни део наших живота, можемо сагледавати и из другог угла и да они нису нерешиви.
И без муке има науке ц.03 5-12
Теме трећег циклуса емисије „И без муке има науке“ прилагођене су ученицима, а све у емисији прати одговарајућа графика и анимација.
Промаја: Та дивна створења, 2. део
Које су живуљке инспирисале ливерпулске "Бубе", а чије перје мајсторе пера попут Дикенса и Поа? Каква је улога тих дивних створења у стваралаштву уметника?
Арт записи о природи 5-5
Природа јe одувeк била умeтницима инспирација и модeл, а филозофима вeчна тeма истраживања. Као што јe космос домовина нашe планeтe, тако јe и природа први дом свих живих бића на нашој планeти. Отуд филозофска промишљања о порeклу свeмира и живота на зeмљи, о богатству и лeпоти природe, али и о пролазности свакe па и природнe лeпотe.
Еко минијатуре: Са Ђолетом у башти, пета емисија
Познато је да је баштованство добро и за физичко и за ментално здравље. Према предвиђањима научника до 2050. године у урбаним срединама живеће 68 одсто човечанства, што значи да ће концепт урбане баште бити веома важан за услове живота у градској средини.
Коментари