Читај ми!

Фани и Александар

Иако је у сваком свом филму правио алузије на сопствени живот, “Фани и Александар” (Fanny och Alexander, 1982) је први отворено аутобиографски филм Ингмара Бергмана. У 188 минута Бергман обрађује неколико епизода из своје младости.

Хармонични дечји свет десетогодишњег Александера, који представља Бергманов алтер-его и његове млађе сестре Фани, претвара се у пакао када се њихова мајка, Емили Екдал, после смрти њиховог оца Оскара, глумца и директора позоришта, преуда за бискупа Едварда Вергеруса кога карактеришу небројене негативне особине.

После успешне акције спашавања из бискуповог дома, који је налик средњевековној тамници, деца се са мајком враћају у топло окриље породице Екдал, где сваки члан има право на своју посебност.

У главним улогама: Кристина Адолфсон, Ерланд Јозефсон, Пернила Аугуст...

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом