Књига утисака

Дивчибаре су, у ствари, мало место, које према последњем попису има 70 становника. Али зато има неколико хиљада креветa у смештајним капацитетима. Угоститељи кажу да овом центру много тога недостаје.

Инфраструктура је највећи проблем, јер се и даље доста гради. Туристички радници сматрају да су цене смештајних капацитета на Дивчибарама биле нереално високе и да не заостају много за Златибором.

Од свега потребног за озбиљније туристичко место, осим природних предуслова, на Дивчибарама има само смештајних капацитета. Нема довољно продавница, спортских терена, ресторана и кафића. Нема ни здравствене установе, инфо-центра, шеталишта, обележених стаза, нема ни бензинске пумпе, ни места за предах, а посетиоци ходају путем, јер нема тротоара на главној улици.

И даље остају важни разлози због којих треба отићи на Дивчибаре - овде су 4 строга резервата природе, одушевиће вас шуме белог и црног бора, а ту је и један раритет - у центру се налазе планински борови који иначе расту само на висинама преко 2000 метара. Угоститељи су љубазни и знају свој посао, смештај можете наћи у приватним објектима и хотелима, категорисаним са 3 и 4 звездице. И од ове године, обећали су - неће бити скупо.

Уредник и аутор "Књиге утисака", Светлана Зрилић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом