Читај ми!

На ивици раја

Добитник награде за најбољи сценарио на Канском фестивалу 2007. године, филм редитеља Фатиха Акина, вишеслојна је драма која прати причу шесторо људи који, суочавајући се са суровом стварношћу, схватају значај љубави.

Главни лик у филму је турски емигрант Нежат, универзитетски професор. Он се не слаже са одлуком свог оца Алија, удовца, да живи са проститутком Јемен, коју је упознао у борделу.

Када Али доживи срчани удар, Јемен и Нежат даноноћно бдију над њим и у тим разговорима он сазнаје да Јемен сав зарађени новац шаље за издржавање ћерке Ајтен, студенткиње у Истанбулу. Када у једној свађи, пијан, Али из нехата убије Јемен, Нежат одлучује да крене у Истанбул у потрази за Ајтен. Није је нашао у Турској, јер је она, као политичка активисткиња, недавно побегла у Немачку, где се спријатељила са студенткињом Лоте, чија конзервативна мајка Сузан не одобрава кћеркину одлуку да отвори врата дома избеглици.

Ајтен бива ухапшена и депортована назад у Турску, па Лоте одлучује да пронађе пријатељицу. У Истанбулу, она игром судбине упознаје Нежата, а Сузан, тражећи своју кћерку, суочена са другом страном живота, доћи ће у ситуацију да преиспита систем вредности који је сама изградила.

Улоге тумаче: Нургул Јесилкај, Баки Даврак, Тунцел Куртиз, Хана Шигула, Патриција Зиолковска, Нурслел Косе.

Филм На ивици раја (Auf der anderen Seite, 2007), режирао је Фатих Акин.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом