среда, 27.03.2013, 20:30 -> 11:56
Беокулт
Шта данас може песма?
Сценограф Миодраг Табачки изложбом у Галерији САНУ обележава 40 година уметничког рада. Како истичу стручњаци, његово дело је изразите индивидуалности и снажне креативности, а промишљања сценског простора савремена и ослоњена на збивања у ликовној уметности и уметности уопште. Табачки за Беокулт говори о овој изложби и свом стваралаштву.
Из Беча за ову емисију стиже прилог из Албертине, где се десет година од оснивања обележава репрезентативном изложбом цртежа и графика чији су аутори холандски мајстори Бош, Бројгел, Рубенс и Рембрант, а припадају збирци овог музеја.
Културни центар Београда је Светски дан поезије обележио програмом ангажоване и експерименталне поезије, уз учешће песника и уметника из Србије и региона. Неки од њих одговарају и на питање које је било и тема овог сусрета - Шта данас може песма?
Уз инсерте из филмова који су обележили његову каријеру, а поводом филма Линколн који је у нашим биоскопима и где је за насловну улогу добио и трећег Оскара биће речи о глумцу Даниел Деи Луису.
Аја Јунг говори о предстојећем Београдском фестивалу игре који се након десет година од оснивања може се похвалити истакнутом позицијом међу најбољим европским и светским плесним манифестацијама.
О изложби Арт анималс сликарке Данице Масниковић у галерији Атријум и гостовању Шведске плесне трупе у Битеф театру ће такође бити речи.
Аутор и уредник Оливера Милошевић
Сниматељ Гојко Деспотовић
Монтажа Нада Додиг Зилџић
Реализација Сања Реџић
Коментари