Вита студентис

Без свести

"Сви ми знамо шта смо, али не знамо шта можемо постати"- инспирисана речима Вилијама Шекспира, Вита студентис вам у шестој епизоди представља младе људе који стварају нове дефиниције уметности. Студенте сценског костима са Факултета примењених уметности инспирише све и прошлост и будућност. Они праве необичне креације и велике планове.
Представићемо вам и Јелену Николић, девојку чији је рад из области архитектуре проглашен за најбољи студентски пројекат у 2011. години. Инспирисана Старим сајмиштем, Јелена је осмислила музеј страдања.

У овој епизоди познате личности су сестре, успешни извођачи класичне музике - Тијана и Ксенија Милошевић. У делу емисије о здрављу говорићемо о "паметном" сунчању и о последицама неправилног излагања Сунцу - меланомима.

Вита студентис је потражила и савете за лакше полагање испита. Уз напомену да између учења и обавеза понекада и сањарите, јер будућност припада онима који верују у лепоту својих снова, Вита студентис вас позива на ново дружење.

Уредница серијала је Невена Младеновић Благојевић, водитељка Марија Тошић, а редитељка Сунчица Јерговић.

 

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом