Читај ми!

Време је за бебе

Узводно Дунавом стигао је првенац мајора Живановића.

Време је за бебе Време је за бебе

Autor:
Небојша Гарић Ненад Огњеновић Мирослав Петковић

Док Србијом кружи феномен недовољног рађања у њој живе и брачни парови који поштују култ потомства и који без страха и са много љубави прихватају обавезу да буду очеви и мајке. [ детаљније ]

Касно поподне, 28. марта ове године, током уобичајене контроле српског ваздушног простора са "мигом 21", мајор Дејан Живановић (38), пилот и официр Војске Србије је уместо команде примио поруку: "Жико, постао си отац".

Само неколико минута пре тога његова супруга Ана Живановић (31) је у Новосадском породилишту родила сина Павла, и то већ у првој брачној години.

Мајор Дејан Живановић је војни пилот на "мигу 21", већ 16 година. Претходно је завршио Војну ваздухопловну гимназију и Војну ваздухопловну академију. Данас је припадник 204. ваздухопловне бригаде, у чијем саставу је и његова 101. ловачка авијацијска ескадрила. Команда ове бригаде је постављена на војном аеродрому у Батајници.

Ана је по занимању правни техничар и завршава студије на Правном факултету. Дунав је Анина судбина. Рођена је и одрасла у Бановцима, насељу које се налази на десној обали Дунава, удаљеном 12 километара узводно од Земуна. У чадри на десној обали Дунава, испод моста код Бешке удаљеној 50 километара од Београда. Пре две године је упознала Дејана. Ана jе данас становник Новог Сада у којем је донела на свет свог првенца.

Режисер: Мирослав Петковић

Продуцент: Небојша-Неле Гарић

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом