Читај ми!

И двор и Холивуд

Гост Културног дневника је књижевник Милан Мицић, добитник награде из Фонда Задужбине Бранко Ћопић, за збирку прича "Зашто је петао престао да кукуриче и друге колонистичке приче".

Културни дневник Културни дневник

Autor:
РТС

Сваке вечери од понедељка до петка, на Првом програму РТС-а, после Дневника у 23. Обиље информација, извештаји, и анализа критичара. [ детаљније ]

Хор РТС-а одржаће концерт у Катедрали Узнесења Блажене Дјевице Марије у Београду. На програму су дела савремених скандинавских композитора.

У Амфитеатру Народне библиотеке Србије биће одржана трибина и отварање изложбе о Данилу Кишу поводом 50 година од објављивања његовог чувеног романа "Гробница за Бориса Давидовича"

Уочи манифестације "Европска ноћ музеја" Историјски музеј Србије организује једнодневну изложбу под називом "И двор и Холивуд – два света под истим светлом".

Изложба "Линија живота" Александра Зографа отворена је у Музеју примењене уметности.

На програму 19. Белдокса вечерас су фимови наших ауторки од којих неке живе и стварају у иностранству. У Културном дневнику говоримо о филмским остварењима "Сјети се моје пјесме" Јелене Босанац и Тање Брзаковић и "Жене Народног фронта" Иване Тодоровић.

У Монаку је отворена изложба посвећена Рону Араду, једном од најважнијих представника савременог дизајна.

Уредница: Марија Миљевић Рајшић

Реализација: Сања Реџић

Монтажа: Љубомир Плављанић

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом