Читај ми!

Културни дневник

У години у којој Нови Сад носи титулу Европске престонице културе, овогодишњи, пети Калеидоскоп културе одржава се од 1. септембра до 7. октобра. Целогодишњи пројекат културе заједништва и један од највећих програмских лукова, и овај пут ће током пет недеља представити пет врста уметности. Тим поводом гост Културног дневика је Немања Миленковић, директор Фондације "Нови Сад - Европска престоница културе".

 

 

У Културном дневнику и о догађајима који су обележили викенд. У Београду је отворена изложба "Више од 50 година чистог рокенрола" у сусрет великом концерту "YU групе".

На Повлену је откривена скулптура у дрвету Радована Белог Марковића и први пут додељена Награда "Бели" за новинарско дело у афирмацији књижевности и културе, у знак сећања на великог писца и новинара, а у Призрену одржан седми Међународни фестивал средњовековне музике "Медимус 2022".

О новом роману Дејана Симоновића "Сотона у солитеру" говори књижевна критичарка Весна Тријић.

Представљамо филм "Пинокио" који је поново спојио редитеља Роберта Земекиса и Тома Хенкса, овога пута у улози Ђепета.

Водимо вас у Перу где су пронађена нова археолошка открића.

Уредник Николина Срећковић
Реализатор Маја Мандић
Монтажер Дамјан Паунковић

Културни дневник Културни дневник

Autor:
РТС

Сваке вечери од понедељка до петка, на Првом програму РТС-а, после Дневника у 23. Обиље информација, извештаји, и анализа критичара. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом