Читај ми!

Културни дневник

Награда "Десанка Максимовић" за укупан допринос српској поезији, коју додељује истоимена задужбина, ове године припала је књижевнику Живораду Недељковићу. Свечана додела је, након две године, поново одржана у Бранковини - завичају Десанке Максимовић.

 

Водимо вас у Музеј примењене уметности на изложбу једног од најзначајнијих модних стваралаца Србије "Модни цртежи Александра Јоксимовића".

Белдокс фестивал нам ове године нуди и филмове који шаљу поруке љубави, брижности и заједништва. Јунаци ових остварења - групе и појединци храбро превазилазе друштвене баријере, подсећајући нас да је уметничко изражавање једна од кључних потреба човека.

Спектакуларна техника и грациозне лирске фразе већ деценију сврставају Нарека Хакназаријана у сам врх музичке уметности. Јерменски виолончелиста, после пет година, поново је наступио са Београдском филхармонијом, на два изастопна концерта.

У шпанском граду Саламанки недавно је отворена изложба дрвореза Салвадора Далија на тему Дантеове "Божанствене комедије", са надреалистичком визијом тог славног дела, које има три целине: Пакао, Чистилиште и Рај.

У Руском центру за науку и културу "Руски дом" отворена је изложба "Сјај руских сликара" из збирке Владимира Пешића, а тим поводом он је гост Културног дневника.

Уредник Јелена Виденовић
Реализација Сања Реџић
Монтажа Милош Ачански

Културни дневник Културни дневник

Autor:
РТС

Сваке вечери од понедељка до петка, на Првом програму РТС-а, после Дневника у 23. Обиље информација, извештаји, и анализа критичара. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом