уторак, 03.03.2020, 06:05 -> 14:38
štampajЈутарњи програм
Пре 34 године, на данашњи дан (3. марта 1986.) емитована је прва емисија Јутарњег програма Радио-телевизије Србије. Мало је овако дуговечних и успешних телевизијских емисија а још је мање оних које су најгледаније у својој категорији.
Јутарњи програм Радио-телевизије Србије био је и остао синоним за прву вест, динамично буђење, праву телевизијску школу новинарства. Од првог "Добро јутро" (које је изговорила Споменка Јовић) до данас, основни императив је исти - бити увек у служби гледалаца.
Поносни смо и захвални на поверењу гледалаца: уз Јутарњи програм РТС-а сваког дана се буди преко 1.200.000 грађана Србије.
У израженој конкуренцији домаћих телевизијских станица, на националном, регионалном и локалном нивоу које емитују програм у јутарњим сатима, Јутарњи програм РТС-а одржава високу гледаност, и од оснивања до данас прву позицију. Више од четвртине (26,3%) гледалаца телевизије у јутарњим сатима је уз Јутарњи програм РТС-а.
"За 34 године, у Јутарњем програму РТС- а емитовано је више од 13 хиљада емисија, више од 33 хиљаде сати програма или више од 2 милиона минута! И настављамо даље. Са нашим сталним рубрикама "ТВ пошта", "Миленијалци", "Кухињски Клафа", "На Јутарњој кафи" и неким новим причама као што су "Ритам врта" и "На путу за Токио". Знатан део Јутарњег програма припремају и колеге из укупно 25 РТС- ових дописништава широм Србије. А зато, што је наш Јутарњи програм одавно део живота више од милион људи у овој земљи, данас славимо - не наш 34. рођендан, већ поверење свих оних који се буде са нама. Остаћемо доследни и овог трећег марта, на рођендан- и данашња емисија биће само једна од десетак хиљада издања нашег програма којим вас посвећено и одговорно информишемо, забављамо, заједно учимо, радујемо се..." открива уреднички тим Јутарњег програма РТС- а.
Овога јутра гледаћете: Како изгледа када Јутарњи програм РТС-а покрене систем, видећемо на примерима напуштене деце из Новог Козјака и породиље, која је послодавцу плаћала доприносе да би радила? Сунчица Максимовић нас са сличним проблемима упознаје сваке среде. Говорићемо и о томе зашто су овог марта већ почеле алергије.
Зашто су новинари британског Економиста писали о "Неочекиваном технолошком успону у Србији"?
Шта нам боја гласа и брзина говора казују када је реч о стручности и самопоуздању?
Цео свет говори о коронавирусу. Од нашег специјалног извештача из Пекинга, Немање Милутиновића, сазнајемо како 5 Г технологија помаже у лечењу најтежих болесника у кинеским болницама.
Гледаоци репортери често су својим фотографијама и видео записима били почетак истраживачког рада новинара Јутарњег програма.
У нашем програму има места и за аматере репортере, који нам у слављеничкој емисији говоре о тома како је зидани шпорет преживео период антике и опстао на подручју неких села у општини Крупањ.
Коментари