Одбојка - ЕП, Србија - Украјина

Србију до полуфинала дели још само једна утакмица - против Украјине у уторак од 20.20 (РТС 1). На путу до четвртфинала наши одбојкаши изгубили су само један сет на шест мечева, што говори о квалитету и спремности репрезентације. Противник је релативно непознат, јер није учествовао на Шампионатима Европе од 2005. године.

Најбољи пласман Украјине на континенталним првенствима до сада је било 6. место које су освојили 1993.

Ово им је тек пето учешће и направили су највеће изненађење у осмини финала. Победили су домаћина Белгију са 3:2 пред више од 12.000 гледалаца.

Пре тога су у групи Д савладали Чешку и Црну Гору са 3:1 и Естонију са 3:0. Доживели су максималне поразе од Холандије и Пољске.

Главна снага Украјине је генерација одбојкаша која је на јуниорском првенству Европе освојила сребро 2016. Храбри су, немају шта да изгубе и одлично сервирају. Њихов главни нападач је коректор Дмитро Вјетскиј који је прошле сезоне са променљивим успехом играо у Војводини.

Наша одбојкашка селекција последњи пут састала се са Украјином на Светском првенству у Јапану 1998. кад смо тријумфовали са 3:0.

Србија је до сада на Шампионатима Европе освојила две златне, једну сребрну и осам бронзаних медаља.

У осталим мечевима четвртфинала састају се: Русија - Словенија, Француска - Италија и Пољска - Немачка.

Коментатор са лица места Предраг Страјнић.

 

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом