Аутопортрет: Портрет уметника у младости, Милена Миња Богавац

Гошћа емисије Аутопортрет: Портрет уметника у младости је драмска списатељица и драматуршкиња Милена Миња Богавац.

Још у време студија на Факултету драмских уметности, Миња Богавац афирмисала се као део нове генерације писаца, окупљених око пројекта Нова драма. Њени драмски текстови Драги тата, Црвена, Gamma cas, North Force играни су, превођени и уврштени у више антологија савремене драме.

У емисији ће гости и саговорници Миње Богавац бити позоришни редитељи Јелена Богавац и Војислав Арсић. Са сестром и сарадницом Јеленом, Миња ће разговарати о заједничком раду у позоришту, али и томе шта је утицало на одлуку да се бави драмским писањем. Војислав Арсић и Миња Богавац говориће о изазовима рада на независној сцени, ангажованом позоришту и важности едукације младих кроз театар.

Шта чита, слуша и шта воли да гледа у позоришту, Миња Богавац ће открити у сегменту Мој избор, а у рубрици Тајно место гледаоце води "иза кулиса" представе На дан безбедности.

Уредница и сценаристкиња емисије је Тамара Барачков, редитељка је Милица Солдатовић Микић.

Аутопортрет Аутопортрет

Autor:
РТС

У фокусу четврте телевизијске сезоне (од 4. марта РТС1, понедељком) биће аутори и ствараоци различитих генерација. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом