Културни дневник

Феми Кути - један од великана афричке музике и борац за људска права на афричком континенту представља се београдској публици у оквиру БЕЛЕФ-а.

Данас је одржана прва београдска конференција за медије поводом 51. БИТЕФ-а.

Изложба "Непознате констелације"  коју је сликарка Јармиле Вешовић посветила сликару Владиславу Петковићу Дису отвара се у Кући краља Петра.

Како изгледа дуг пут од написаног сценарија до покушаја његове рализације и то редитеља чији су филмови међу најгледанијим у Србији, једна је од тема којом се бави књига "Пуњене тиквице са Лењиновим мозгом" два писца - Сање Домазет и Слободана Шијана.

У Мексико Ситију, родном граду мексичке сликарке Фриде Кало, обележава се 110 година од рођења те велике уметнице 20. века.

Гост Културног дневника је новинар Радивој Цветићанин чија је књига "Константиновић. Хроника" недавно изашла из штампе.

Уредник: Неда Валчић Лазовић
Реализација: Марија Средојевић

Културни дневник Културни дневник

Autor:
РТС

Сваке вечери од понедељка до петка, на Првом програму РТС-а, после Дневника у 23. Обиље информација, извештаји, и анализа критичара. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом