петак, 31.10.2025, 20:55 -> 14:47
štampajМоја дедовина: Чачанска урођена интелигенција
Ово је прича о једном Илији, који је дипломац Факултета организационих наука, и који је имао више шанси у животу да послом оде у иностранство, али је одлучио да Србија буде центар његовог света.
Илија је градско дете. Међутим, у селу Јездина крај Чачка деда по мајчиној страни купио је пре неколико деценија имање и наменио да остави унуцима. Илија је овде проходао, памти и време када су о кући бринули баба и деда, па тетка и теча. Међутим, она као да је чекала неког да јој посвети сву љубав.
Деда, који сада има 90 година, цео живот је његов ментор. Учио га је од малена да живот треба живети. Зато ће они заједно окупити мобу (испомоћ најмилијих) да се у природи за Илију створи место са кога ће моћи да ради, где ће окупљати породицу и пријатеље и ходати бос - како воли да напомене. Кућа у селу Јездина у Илијиној визији будућности биће важно место.
У обнови ће му помоћи рођаци, пријатељи, кумови и његова рођена сестра (несуђена новинарка, сада модна дизајнерка). Екипа серијала "Моја дедовина" ће донети 3 хиљаде евра за грађевински материјал, а домаћин је дужан да на три дана обезбеди помоћ. Овога пута то ће бити једна од најмлађих моба - ђака, студената и постдипломаца.
Илија је обишао света, ал се увек врати својој Јездини. Место са кога се виде сва околна брда и планине и на коме руже ветрова стварају амбијент налик ваздушној бањи. Тога нема свуда. Зато ће млади домаћин испред имања ставити таблу Није кућа на продају, јер ма где да у свет крене овде ће се вратити.
Коментари