САТ: Патрола до Италије – Рим, Напуљ, Соренто и Капри, 2. део

У првом делу емисије САТ прошле недеље видели сте путовање од Београда до Рима. Екипа је посетила музеј мотоцикала "дукати", стазу "Муђело", Фиренцу и дала вам предлог како да обиђете Рим за само пар сати. Сада следи спектакуларни део ове патроле јер путовање води до једног од најлепших делова Италије, чак и Европе.

 

 

Прво ћете видети све занимљивости Напуља, неке скривене као што је светилиште посвећено Марадони, неке познате као што је шетња кроз уске улице, а неке неочекиване попут разговора са женом која је једна од водећих пица мајстора у Напуљу.

Други део патроле до Сорента
Други део патроле до Сорента

Видећете и како да се попнете на вулкан Везув, колико вам треба времена до обиђете Помпеју и доживите дух старих времена. Наравно, финална дестинација је Соренто, али и чувена околна места Позитано и Амалфи. Откривају како се израђује ликер од лимуна – лимончело, али и где је музеј посвећен оперском диву Енрику Карузу. Као шлаг на торти, обишли су и надалеко познато острво Капри.

Где видети Марадону у Напуљу
Где видети Марадону у Напуљу

Уредник и водитељ је Младен Алвировић.

На врху вулкана Везув
На врху вулкана Везув

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом