Контекст 21

У "Контексту 21" вас и ове недеље очекујемо са бројним новим и квалитетним садржајима из света науке и образовања.

У управо отвореном Научном центру Музеја науке и технике централни експонат представља посетилац. Прва стална поставка заснива се на интерактивном концепту и омогућава учење кроз експерименте и непосредан контакт с научним изазовима. Говорићемо и о популаризацији науке у школама и њеном значају за квалитетније образовање. Потреба за промотерима науке је све већа, а уколико желите да будете један од њих, упутићемо вас како то и да постанете.

Ivana kontekst tekst.jpg

Светски стручњаци су на међународној конференцији у САНУ представили идејно решење о заштити од природних катастрофа. Гледајући "Контекст 21" сазнаћете има ли спаса од оваквих непогода, како изгледа пут од фундаменталне науке до праксе, али и какве експерименте врше амерички научници с циљем да се боље припреме за неки предстојећи ураган.

Онима који размишљају о студирању у иностранству потрудићемо се да представимо лабораторију у којој се истраживања граниче с узбудљивим авантурама. Не би ли вас још више заинтересовали, само ћемо вам рећи да је реч о "леденој коцки" смештеној на Јужном полу. У оквиру занимљивости открићемо како Белгија планира изградњу вештачког острва за складиштење енергије ветра.

Традиција је овог пута у емисији заступљена кроз портрет Стефана Немање а вредности и значаја ове наше историјске личности подсетићемо се кроз приказ изложбе "Завети и поруке", која је отворена у обновљеном простору Народног музеја у Београду.

Ово су само неке од од тема о којима ћемо говорити у "Контексту 21".

Уредник: Александра Даничић

Водитељ емисије: Ивана Миленковић

Редитељ: Милица Митровић

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом