Победе "вечитих"

Фудбалери Партизана победили су у гостима екипу Смедерева са 2:0 у утакмици 27. кола Супер лиге и учврстили се на првом месту на табели. Фудбалери Црвене звезде су, на свом терену, победили градског ривала, екипу Чукаричког са 4:0 (4:0).

Црно-бели су до победе у Смедереву дошли захваљујући головима у другом полувремену.

У 51. минуту резервиста Смедерева Оливеира до Вале оборио је у свом казненом простору левог бека Партизана Марка Ломића, а главни арбитар Пеђа Думнић досудио је пенал. Сигуран извођач са "беле тачке" био је Клеверсон да Силва Клео.

Коначан резултат поставио је у 59. минуту Саша Илић, који је био најсналажљивији у шеснаестерцу гостију и са неколико метара затресао мрежу Смедерева.

Партизан сада има четири бода више од другопласиране Црвене звезде, која вечерас дочекује Чукарички.

Фудбалери Црвене звезде су убедљиво победили Чукарички са 4:0 у утакмици 27. кола Супер лиге, у утакмици која је одиграна без присуства публике на Маракани.

Изабраници Ратка Достанића сада поново имају само бод мање од водеће екипе првенства, Партизана. Играч утакмице био је Александар Јевтић, који је забележио хет-трик. Први погодак Јевтић је постигао већ у десетом минуту, после асистенције Марка Блажића. У 29. минуту Јевтић је из непосредне близине затресао мрежу Чукаричког, а овај пут асистент је био Павле Нинков.

Јевтићеву "серију" на кратко је у 34. минуту прекинуо Милош Трифуновић, који је после додавања Бразилца Савија, постигао трећи погодак за црвено-беле.

Одличну партију Јевтић је заокружио трећим голом у 45. минуту, после још једног веома доброг додавања Нинкова.

Црвено-бели у следећем колу играју "вечити" дерби против Партизана.

Данас су у утакмицама 27. кола фудбалског првенства Србије постигнути следећи резултати:

Чачак: Борац - Војводина 0:0

Пожаревац: Млади радник - Јавор 1:0 (0:0)
Стрелаци: Лука у 62. минуту

Београд: ОФК Београд - Хајдук 2:1 (1:0)
Стрелци: Жеравица у 20, Фејса у 57, а за Хајдук Касалица у 63.

Смедерево: Смедерево - Партизан 0:2 (0:0)
Стрелци: Клео у 52. из једанаестерца, Илић у 59.

Крагујевац: Металац - БСК 1:3 (1:1)
Стрелци: Красић у 17, а за БСК Обровац у 45. из једанаестерца, Кнежевић у 72. и Аливодић у 76. минуту

Крушевац Напредак - Спартак 2:3 (1:2)
Стрелци: Гаших у 31 и у 88. минуту Антови, а за Спартак Мирић у 36, Носковић у 45. и у 76. минуту Пушкарић

У недељу се од 16 часова састају Рад и Јагодина.

Партизан 27 21 6 0 53:14 69
Црвена звезда 27 22 2 3 51:13 68
ОФК Београд 27 15 4 8 38:29 49
Спартак 27 14 6 7 34:24 48
Војводина 27 12 5 10 41:26 41
Јагодина 26 10 6 10 32:30 36
Јавор 27 8 11 8 19:20 35
Металац 27 10 4 13 22:33 34