Фјорентина и Наполи поделили бодове - шампион неће у Европу

Фудбалери Фјорентине и Наполија одиграли су нерешено 2:2 у првој утакмици 37. кола италијанске Серије А.

Фјорентина и Наполи поделили бодове - шампион неће у Европу Фјорентина и Наполи поделили бодове - шампион неће у Европу

Само годину дана након што је славио освајање дуго чекане шампионске титуле, Наполи ће готово извесно остати и без места које из Серије А води у Лигу конференције.

Шесту утакмицу заредом још увек актуелни првак Италије није освојио три бода. Није ни изгубио од Фјорентине у директном дуелу за осму позицију - последњу вредну играња у Европи, али је остао са два бода мање од екипе из Фиренце.

До краја првенства Фјорентина ће одиграти две, а Наполи само једну утакмицу, па су мале шансе да се поредак на табели промени.

Гости су повели у Тоскани голом Амира Рахманија већ у осмом минуту, али су домаћи до краја првог полувремена преокренули резултат - Бираги је затресао мрежу у 40, а Нзола четири минута касније.

Репрезентативац Грузије Хвича Кварацхелија изједначио је на 2:2 прецизним ударцем из слободног ударца у 57. минуту и, како се испоставило, поставио коначан резултат.

У 80. минуту је Лоботка оборио Белотија у казненом простору, а судија Маркети показао на белу тачку, али је поништио одлуку након што су га колеге из ВАР собе позвале да ситуацију погледа и на малом екрану.

Репрезентативац Србије и некадашњи играч Партизана Никола Миленковић одиграо је свих 90 минута у дресу Фјорентине.