Звезда боља од Борца

Утакмицама деветог кола овог настављено је такмичење у Јелен Супер лиги. Водећа Црвена звезда је на свом терену савладала цачански Борац са 1:0. Мали градски дерби у недељу ће на Бањици одиграти екипе Рада и Партизана.

Фудбалери Црвене звезде победили су на свом терену Борац из Чачка са 1:0, и тако се учврстили на првом месту суперлигашке табеле.

Једини гол на утакмици постигао је Владимир Богдановић у 55. минуту. Звезда је са осам победа и нерешеним резултатом прва на табели са 25 бодова.

Црвено-бели су доста тешко стигли до осме победе у првенству, пошто су тешко пробијали густу одбрану гостију. У првом полувремену само су два пута упослили голамана Борца Бранка Граховца, који је успео да одбрани шутеве Дејана Лекића у четвртом и 45. минуту. Лекић је у 23. минуту постигао гол, али је тај погодак поништен због офсајда.

Меч је одлучио сјајан погодак резервисте Богановића из слободног ударца у 55. минуту, када је везиста Звезде са 25 метара погодио горњи леви угао противничког гола.

Борац је 10 минута касније имао велику шансу за изједначење, када је Филип Кнежевић центаршут Бобана Дмитровића са леве стране главом спровео у доњи десни угао Звездиног гола, али је голман домаћих Саша Стаменковић успео врховима прстију да избаци лопту у корнер.

У самом финишу Борац је имао теренску иницијативу, док је Звезда шансе тражила из контранапада. Правих озбиљнијих шанси није било.

На популарној Маракани било је око 8.000 гледалаца.

У војвођанском дербију Спартак је у Суботици дочекао Војводину, која дели треће место на табели са ОФК Београдом. Суботичани су пружили отпор фаворизованим Новосађанима који су, ипак, на крају славили са 1:0. Стелац одлучујућег гола био је Мрђа у 50. минуту сусрета.

"Романтичари" са Карабурме на свом терену су савладали Млади радник из Пожаревца са 3:0. Стрелци су били: Милић 45, 79. и Јелић 48. минуту

Фудбалери Напретка поражени су на свом терену од  "фењераша" Чукаричког са 2:0. Стрелци за госте били су Рибић у 36. и Буњевчевић 82. минуту.

Металац је на свом стадиону победио Хајдук из Куле са 2:1. Металац је повео голом Красића из пенала у 63. минуту, изједначио је Комазец у 69, а коначни резултат поставио је Теодоровић у 82. минуту.

Екипа Јагодине је дочекала БСК из Борче и славича са 2:0. Стрелци су боли Ђилас 1. минут из пенала, и Бојовић у 65. минуту.

Смедерево и Јавор одиграли су нерешено 1:1. Стрелци: Ранковић у 28. минуту за Смедерево и Павловић у 31. минуту за Јавор.

Актуелни шампион Партизан у недељу гостује екипи Рада, након новог пораза у Лиги Европе, овога пута против белгијског Брижа (2:0). Црно-бели у досадашњем току првенства нису забележили победу на три гостовања, док је Рад у прошлом колу изгубио од последњепласираног Чукаричког са 2:1.

Спартак - Војводина 0:1
Јагодина - БСК 2:0
Напредак - Чукарички 0:2
Металац - Хајдук 2:1
Смедерево - Јавор 1:1
ОФК Београд - Млади радник 3:0
Црвена звезда - Борац 1:0