Чланови "28. јуна" у УН
УН климатски самит младих дао је могућност младим лидерима да покажу своја решења и укључе се у доношење одлука на глобалном нивоу. Догађај је одржан као увод у климатски акциони самит који организује Генерални секретар УН-а и Генерална скупштина Уједињених нација ове недеље.
Никол Вићентић из хуманитарне организације 28. јун имала је част да присуствује и подели став тзв. Западног Балкана. Као лидер свог тима, Никол се обратила Лиз Роџерс, потпредседници одрживости у компанији Најк, где је дискутовала о проблемима и изазовима као и о могућностима смањења негативног утицаја на планету коришћењем "кружне" одеће.
Пре неколико недеља, делегација 28. јуна предвођена председником организације, Филипом Филипијем и Христином Радоњић присуствовала је 68. седници Уједињених нација за цивилно друштво у Солт Лејк Ситију, Јути, где су заговарали интересе српске дијаспоре. Ово је један од примарних УН догађаја где је учествовало око 5000 делегата из целог света. Интернационални форум је окупио делегате УН-а, цивилне организације из целог света, академике, активисте, људе који утичу на јавно мњење и светске медије који су заједно на конференцији дискутовали о најбитнијим светским темама.
28. јун је прва хуманитарна организација са тзв. Западног Балкана која је добила специјални консултативни статус у Уједињеним нацијама, сектору за економска и социјална питања, што представља велики успех.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар