Српска летња школа на Охриду

На обалама Охридског језера прва Летња школа, српског језика, ћирилице, историје, музике и фолклора.

Прва летња школа српског језика, ћирилице, историје, музике и фолклора, окупиће српске основце из Републике Северне Македоније од 1. до 5. августа.

У организацији Српског културног центра Спона у летњој школи учествоваће основци из средина као што су Скопље, Кучевиште, Тетово, Јосифово.

Како се очекује, у Летњој школи за српске основце у Охриду, по први пут ће се окупити деца из различитих крајева земље, различитог узраста. Окупљање је организовано у циљу зближавања деце, али и упознавања и неговања заборављених традиционалних, духовних, историјских и културних вредности Срба. У намери да постане традиционално окупљање, Летња школа српских основаца, жеља ентузијаста, као одговор на актуелно стање, јесте да се дечица из читаве земље окупе, друже и науче нешто више о својим коренима.

На проширеном програму Летње школе у Охриду, са основцима ће радити професори на часовима српског језика, радионицама фолклора, веронауке и књижевности, песничких читања и обраде књижевнх дела за децу.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 11. септембар 2025.
22° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом