Слободану Деспоту Награда читалаца у Француској

Писац Слободан Деспот добитник је Награде читалаца Фестивала европских књижевности у француском граду Коњаку, за роман "Мед" изворно написан на француском језику.

Поред романа "Мед" Слободана Деспота у ужем избору била су четири наслова преведена на француски језик: "Комо" Срђана Ваљаревића, "Те ноћи сам је видео" Драга Јанчара, "Хансенова деца" Огњена Спахића и "Сарајевски омнибус" Велибора Чолића.

За избор савремених романа са подручја бивше Југославије гласало је 800 читалаца из 63 библиотеке регије Поату ССарант, наводи се у саопштењу Геопоетике, српског издавача књиге Слободана Деспота.

Награда читалаца додељена је 10. пут, а сваке године у фокусу су књижевности различитих земаља, како би се читаоци упознали са различитим културама. Ове године фестивал се одвијао под мотом "У срцу Балкана".

Фестивал у Коњаку заснива се на корисничкој мрежи библиотека у француској регији Поату Шарант и уз Награду читалаца организује сусрете са писцима из земаља Европе.

Издавачка кућа Геопоетика објавила је и роман "Идемо да крадемо коње" норвешког писца Пера Петешуна који је Награду читалаца фестивала у Коњаку добио 2007. године.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 11. април 2026.
11° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом