Препоручујемо: Злакуса у снежном руху

„Злакуса у снежном руху" из циклуса "Кроз Србију" је нова документарна емисија Програма за дијаспору Радио Телевизије Србије. Премијеру гледајте на Сателитском програму РТС-а у суботу, 25. фебруара у 17:30 сати.

Док мушкарци негују традицију прављења земљаног посуђа, жене Злакусе, у Терзића авлији, постале су прави мајстори у изради народних ношњи, не само ужичког краја, већ из свих предела Србије.

У Етнографском музеју у Београду и Народном музеја у Ужицу налазе се узорци направљени у овом селу.

Све је почело пре пар година са повратком Саше Дрндаревића, машинског инжењера из Београда, на дедовину у Злакусу, у Терзића авлију... Од тада Злакуса живи новим животом.

Аутор и уредник емисије је Даница Брокета. Сниматељ Димитрије Хаџи Николић. Реализација Ернестина Глигоријевић. Премијерно 25. фебруара у 17:30 на РТС САТ.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 29. јул 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом