Читај ми!

Жан Ришафор: Мотети

Фламански ренесансни аутор Жан Ришафор рођен је око 1480. године у близини Еноа, у сеоцету Рикартсворде, по ком је понео презиме.

Ако је веровати песнику Пјеру де Ронсару, студирао је код Жоскена де Преа. Историја Ришафора први пут поуздано бележи у периоду од 1507. до 1509. године, када је службовао као капелмајстор у Kатедрали Светог Ромбоа у Малину. Претпоставља се да је био и у служби француских краљева. Зна се да је последње две деценије живота провео на белгијским дворовима, а умро je 1547. у Брижу. Девет година касније, један чувени париски штампар објавио је збирку Ришафорових мотета, од којих су неки достигли огромну популарност. У вечерашњим Висинама слушаћемо Ришафорове мотете за три, четири гласа и пет гласова у интерпретацији ансамбла „Huelgas", под управом Паула ван Нејвла.

Аутор емисије је Ивана Комадина.

Висине

Autor:
Бојана Жижић, Ивана Комадина, Горица Пилиповић, Маја Чоловић Васић, Зорица Премате и Ана Ћирица

На крају програма, у ВИСИНАМА представљамо  медитативне  и духовне композиције аутора свих конфесија и епоха. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом