Црвени крст Србије у борби против ковида

Љубомир Миладиновић и Сара Гајовић

У медијима се у време пандемије ковида највише говори о броју инфицираних, умрлих, о броју вакцина и вакцинисаних. Али изван те медијске слике у реалном животу, људи су погођени бројним и тешким последицама које остају у сенци свакодневне здравствене статистике.

Многима од њих волонтери и запослени у Црвеном крсту Србије су највећа, а некада и једина подршка уз коју су опстали. И колико год није могуће сабрати сва осећања и сва добра дела активиста Црвеног крста, јасно је да је њихов рад једна од најважнијих карика у борби против ковида и да највећи допринос вероватно дају у ванредним ситуацијама као што је ова у којој живимо већ више од годину дана.

О улози Црвеног крста Србије у време пандемије говоре Љубомир Миладиновић, генерални секретар Црвеног крста Србије и Сара Гајовић, волонтер Црвеног крста Србије.

Аутор и водитељ: Дијана Ивановић

 

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом