Како унапредити праксу јавних комеморација

У Србији је, код припадника већинског народа, снажно присутан доживљај историје Србије као историје српског народа, готово без икаквих сазнања о прошлости мањинских заједница, чији су припадници, раме уз раме са српским народом, страдали у антифашистичкој борби.

Желећи да укаже на ту чињеницу, Центар за историјске студије и дијалог је Влади Србије и Скупштини Србије доставио Платформу о унапређењу пракси јавних комеморација везаних за мањинске групе, како би указали на потребу јавног обележавања страдања и доприноса мањинских народа.

О разлозима за састављање Платформе разговарамо са Срђаном Милошевићем и Александром Милетићем, председником и извршним директором Центра за историјске студије и дијалог.

Аутор: Гордана Нешовић

svetroma@rts.rs

 

Romano Them Romano Them

Autor:
Ромска редакција

Емисија свакодневно доноси најважније вести из земље и света на ромском и српском језику. Бави се темама из живота Рома, приказујући напоре и мере које се предузимају за еманципацију и интеграцију ове, највеће европске мањинске заједнице. Преноси актуелности везане за Роме и на специфичан начин сензибилише јавност за проблеме ове популације. [ детаљније ]

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво