Качаник, шамарање Скендербега

Радикални исламисти "шамарали" споменик Скендербегу у Качанику. Видео изазвао згражање на Косову. Полиција привела две особе. Инцидент се подударио са најавама повратка џихадиста са ратишта у Сирији и Ираку.

Снимак на којем се види како мушкарац шамара и вређа споменик који је у Качанику подигнут Ђерђу Кастриоту - Скендербегу изазвао је згражавање широм Косова.

Локални извори у Качанику тврде да су аутори овог снимка, који је на "Јутјуб" постављен са знаком Исламске државе Ирака и Сирије, активисти локалне исламске организације на чијем се челу налази Лавдрим Музафери, који је недавно ухапшен због тероризма.

Полиција је, посла објављивања снимка, привела Арбена Беришу и Ветона Вербанија.

Качаник је, у серији извештаја косовских и западних обавештајаца, означен као кључно место за регрутацију радикалних исламиста за ратове у Ираку и Сирији, али и као њихова база приликом повратка на Косово.

Косовски медији су протеклих недеља упозоравали да ветерани ратова у Ираку и Сирији спремају нападе на територији Косова и Албаније, а после тих написа ухапшене су три особе.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 30. април 2024.
22° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво