Pop-rok azbučnik - S.A.R.S.

Beogradska grupa pod nazivom Sveže amputirana ruka Satrijanija (skraćeno S.A.R.S.) osnovana je 2006. godine. Prvu postavu benda činili su: Žarko Kovačević Žare , Dragan Kovačević Žabac i Vladimir Popović Hobo - vokali, Aleksandar Luković Lukac - gitara, Miloš Kovačević Kriva - bas gitara, Branislav Lučić Beban - udaraljke, Goran Mladenović Japanac – bubnjevi i Ivana Blažević - violina.

U fuziji muzičkih pravaca i ideja nastaje jedinstveni zvuk i stil benda. Nakon par nastupa po klubovima, početkom 2008. godine, zbog odlaska pojedinih članova, bend privremeno prestaje sa radom. U tom periodu pojavljuje se video za pesmu „Buđav lebac" na internetu i ostvaruje veliku popularnost. Pesma postaje najslušanija numera na Youtube-u na prostoru bivše Jugoslavije. Uspeh i prihvaćenost pesme Buđav Lebac je poseban sociološki i kulturološki fenomen, pogotovo što se radilo o potpuno anonimnom bendu bez novčane podrške i klasične medijske promocije. „Buđav lebac" je pesma benda alternativne, andergraund scene, čiji je jedini medij predstavljanja bio internet. Ovo je ohrabrilo članove benda da se ponovo okupe sredinom 2008. godine i nastave snimanje pesama za demo album S.A.R.S (PGP RTS 2009.).

Usledili su i brojni nastupi. Usledili su albumi: „Perspektiva" (2011.), „Kuća časti" (2013.), „Ikone pop kulture (2014.). Ogromnu popularnost koju uživaju na eks Ju prostoru potvrdili su 2014. godine sa tri rasprodata koncerta u zagrebačkoj „Tvornici". Iste godine, napunili su veliku dvoranu zagrebačkog Doma sportova, snimak koncerta zabeležen je na CD „Mir i ljubav". Slede albumi: „Proleće"(2015.),"Poslednji album" (2016), Glava (2019). S.A.R.S. je u periodu od izdanja debi albuma, do danas, održao preko 500 koncerata u zemlji i regionu. Trenutno važe za jedan od najtraženijih autorskih bendova.

 

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво