„Амазонова“ виртуелна помоћница биће Семјуел Л. Џексон

Холивудски глумац Семјуел Л. Џексон и друге познате личности даће глас „Амазоновој“ виртуелној помоћници Алекси, што ће бити једна од нових могућности осмишљених да привуче нове кориснике.

Најава нове линије гласом контролисаних „ехо“ звучника, вишегласни мод за Алексу и нове опције за заштиту приватности показују озбиљне намере које „Амазон“ има на пољу контролисања уређаја гласом, где има конкуренцију у „Гугловом“ Помоћнику и „Епловој“ Сири.

„Амазонова“ опција гласова познатих личности коштаће 0,99 долара, рекао је потпредседник компаније Дејвид Лимп.

Од када је „Амазон“ најавио своје „ехо“ звучнике 2014. године, корисници су купили више од 100 милиона уређаја који долазе заједно са Алексом, укључујући микроталасне рерне, усисиваче, па чак и аутомобиле.

Тиме је „Амазон“ стекао највећи удео на тржишту.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 06. јул 2025.
35° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом