петак, 08.12.2023, 15:35 -> 21:00
Извор: Танјуг
Đukić Dejanović: MUP će otkriti ko su pojedinci koji prijavljuju da su postavljene bombe u školama
Ministarka prosvete Slavica Đukić Dejanović izjavila je povodom niza dojava o bombama u školama u Beogradu prethodnih dana da nema sumnje da će MUP učiniti sve da dođe do onih koji su počinili ta dela koje je nazvala "gnusnim aktivnostima".
U više škola, vrtića i nekim institucijama u Beogradu jutros su upućene dojave o postavljenoj bombi.
"Kad neko hoće da izazove haos, kolektivni strah, onda ide na ono što je najvrednije i gde smo svi najosetljiviji – na decu, na škole", rekla je Slavica Đukić Dejanović na konferenciji za medije odgovarajući na pitanje novinara o dojavama o bombama u školama.
Ona je dodala da postoji protokol koji se u tim situacijama koristi.
"Najbitnije je u tom momentu šta sve rade organi koji se staraju i brinu o bezbednosti. Svi mi brinemo – roditelji, nastavnici i mi u Vladi Srbije, ali Ministarstvo unutrašnjih poslova ima tačno određen redosled i radnje i neke specifičnosti koje, u zavisnosti od škole, uzrasta, dece, primenjuje", naglasila je Slavica Đukić Dejanović. Ministarka je istakla "da je u svakom slučaju bezbednost dece najbitnija".
"To što su u nekim školama otkazana takmičenja, što deca ne idu u školu, što u nekim okolnostima učitelji i nastavnici promene samo lokaciju dok se izvrši određena detekcija koja je neophodna, to smatramo neophodnim", rekla je ministarka prosvete.
Коментари