Dvoje - film

"Dvoje" je jugoslovenski crno - beli igrani film snimljen 1961. godine u režiji Aleksandra Petrovića, koji je napisao i scenario i kome je predstavljao celovečernji debi. Po žanru je mešavina drame i ljubavnog filma.

Kao predstavnik tadašnje Jugoslavije je sledeće godine prikazan u konkurenciji Kanskog festivala. Često se navodi da zbog stila i tona predstavlja prvo ostvarenje, odnosno preteču crnog talasa, pokreta koji će dominirati jugoslovenskom kinemtaografijom 1960-ih.

Mirko je slučajno sreo Jovanu, i zaljubivši se u nju, nastavio je da je traži. Oni se upoznaju i zavole. Godinu dana traje njihova veza, dok jedne večeri Jovani ne preostaje ništa drugo osim da se suoči sa istinom da je ljubav prošla, da je Mirko ne voli više.

Uloge: Beba Lončar, Miha Baloh, Miloš Žutić...

Režija: Aleksandar Petrović

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом