Ovo je Srbija

Meštani Dolca kod Pirota žale se da su im, zbog miniranja u kamenolomu, popucali zidovi kuća, stvara se ogromna prašina, a upozoravaju i na to da međunarodni put koji prolazi pored kamenoloma nije bezbedan. Na terenu je Maja Mijalkov.

Nekoliko osnovnih i srednjih škola u Užicu odnedavno meri utrošak toplotne energije. Zato su nekima (sa dobrom izolacijom i stolarijom) računi, odnosno troškovi grejanja i do tri puta manji nego ranije. Gradska toplana u Užicu je među prvima ugradila kalorimetre. Koliko ima korisnika koji energiju plaćaju po utrošku - u rubruci Nadežde Gavrilović.

Porodična farma Gojković iz Begeča godišnje gaji pedeset hiljada ćuraka. Sa kakvim se sve problemima suočavaju i kakva je perspektiva te proizvodnje budući da je izvoz živine iz Srbije zabranjen, istraživao je Simo Budimir.

Pokloni, jelke, domaća hrana, rakija, vino, šarenilo boja i ukusa na božićnom vašaru u centru Subotice, dočaraće Toni Bedalov.

Pratite nas na Jutjub kanalu i Fejsbuku

Urednice emisije: Nadežda Medić, Gordana Petrović, Vesna Manojlović i Dragana Anastasijević
Odgovorni urednik Redakcije Dopisništva: mr Nenad J. Ristić

ovo_je_srbija@rts.rs

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом