RTS Ordinacija 6C-16.emisija

U ovom izdanju RTS Ordinacije, poznata pevačica će iskreno govoriti o tome kako je otkrila tumor na dojci i koliko se uplašila, zatim će onklog razjasniti sve nedoumice u vezi sa nastanakom raka dojke i na kraju će nas nutricionista naučiti zašto su važna dijetna vlakna u namirnicama.

U prvom delu emisije "Moja borba" svoju priču podeliće pevačica Jelena Jevremović, ćerka čuvenog pevača Mikija Jevremovića. Ona je na neobičan način otkrila da ima tumor na dojci. Kada je saznala da promena u dojci postoji veoma se uplašila, a kako se situacija rezrešila saznaćete u RTS ordinaciji.

U "Ordinaciji" ćemo se baviti zdravljem dojki. Onkolog dr Marijana Milović Kovačević će razjasniti najčešće zablude u vezi sa nastankom raka dojke, koji su to faktori rizika koji utiču na to da se bolest razvije, kako se pravilno samopregledati, zašto i kada je obavezan pregled mamografom i još mnogo toga korisnog.

U poslednjoj rubrici emisije "Hrana kao lek" naučićemo zašto su dijetna vlakna u namirnicama tako važna i potrebna organizmu. Nutricionista Đorđe Pejić će objasniti u kojim namirnicama ima dosta dijetnih vlakana, na koja zdravstvena stanja ona pozivitno utiču, ali i koja je uloga vlakana u izgradnji imuniteta.

Autorka i voditeljka je Marija Popović.
Reditelj je Nenad Krkelić.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом