Srbija na vezi, RTS Svet, 18.55

Gosti večerašnje emisije su Veljko Miljanić i Vladan Baralić. Repriza emisije u 02.34 na RTS Svet.

U goste nam dolazi čovek koji je iz Amerike doneo ideju važniju od tehnologije - da deci omogući da kroz igru nauče ćirilicu. Aplikacija "Učimo azbuku", na zanimljiv način, pomaže da se svako naše dete, gde god da živi, poveže sa korenima. Ovo je priča o softveru, kulturi i ljubavi prema srpskom jeziku. Autor aplikacije "Učimo azbuku"  Veljko Miljanić je naš gost.

Sa nama će biti i majstor frule, rođen u Guči, koji je svoju muziku odveo i preko granica Srbije. Govoriće o svom putu, o tome kako je došlo do toga da se njegova kompozicija čuje i u Beloj kući, a predstaviće i svoju knjigu "Božji dar" koja je dobrim delom autobiografska. Razgovaramo sa frulašem Vladanom Baralićem.

Dan srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave obeležen je i u srpskoj zajednici u SAD. Iz Čikaga izveštava Aleksandar Žigić.

Počelo je snimanje dokumentarnog filma i serije o Svetom Savi. Za sada, snimanja su završena na Svetoj Gori, a nastaviće se uskoro i na drugim mestima koja su vezana za život i rad Svetog Save. Reditelj i producent je Željko Mirković, koji nam se ovim povodom javlja iz Amerike.

Modna dizajnerka Marina Mićanović, rođena Beograđanka, od 2017. godine živi i radi u Njujorku. Prepoznatljiva je  u celom svetu zahvaljujući svom brendu - torbama koje se oblače. Ovog leta boravila je u svom rodnom gradu i to je bila prilika da sa njom razgovara Vanja Vasić.

Urednik emisije Tanja AdamovićR

ealizacija Maja Mandić

четвртак, 25. септембар 2025.
18° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом