Siniša Belamarić, vaterpolista

Gost 389. emisije je vaterpolista Siniša Belamarić. Njegov talenat je brzo primećen, pa je iz rodnog Šibenika veoma mlad prešao u Partizan u kom je krajem 60-ih i tokom 70-ih osvojio sve što se može: 10 titula prvaka i 7 Kupova Jugoslavije i 3 Kupa evropskih šampiona. Reprezentativac je bio 248 puta, a osvojio je dve bronzane na svetskim, srebrnu i dve bronzane medalje na evropskim prvenstvima. Prvi je vaterpolista koji je postigao više od 1000 golova.

Po završetku igračke karijere doktorirao je na Fakultetu za fizičku kulturu na kom je predavao plivanje i vaterpolo, a 10 godina je bio i trener reprezentacije Kuvajta.

U emisiji će između ostalog govoriti: zbog čega je iz Šibenika prešao u Partizan, iako je imao ponudu svih prvoligaških klubova, izuzev zagrebačke Mladosti? O velikanima sa kojima je igrao Mirku Sandiću i Zoranu Jankoviću, kao i treneru Vlahu Orliću koji je postavio temelje Partizanovim uspesima. O dramatičnom finalu Kupa evropskih šampiona 1970. kada je Partizan protiv zagrebačke Mladosti za nepun minut pre kraja utakmice postigao 2 gola i osvojio trofej. Zbog čega državni tim nije osvojio medalje na Olimpijskim igrama u Minhenu 1972. i Montrealu četiri godine kasnije, iako je bio sastavljen od igrača Partizana i Mladosti, tada najboljih evropskih timova?...