Шариф: "Врло брзо" разговори САД и Ирана
Пакистански премијер Шехбаз Шариф, након разговора позива са Доналдом Трампом и групом других блискоисточних лидера, објавио је, између осталог на платформи Икс, да би се разговори између Ирана и САД могли одржати "врло брзо“.
Како истиче Ал Џазира, Исламабад је играо кључну улогу у посредовању и вођењу разговора са неколико других земаља како би се помогло у постизању споразума који може одржати трајни мир.
(Al Jazeera, X)
Опширније
Краће
У Ирану погубљен мушкарац осуђен за шпијунажу у корист Израела и САД
Иранске власти погубиле су једну особу осуђену за слање информација САД и Израелу током рата, објавила је тамошња агенција Мизан.
Како се наводи, погубљени Моџтаба Кијан, слао је податке о иранској одбрамбеној индустрији "непријатељу“.
(Reuters)
Опширније
Краће
Портпарол иранског Министарства одбране Реза Талаеи Ник рекао је да ће "непоштовање права“ Ирана као земље довести до "нових пораза“ Вашингтона и америчког председника Доналда Трампа.
Међутим, Трамп изјавио је да се Иран "приближава" постизању споразума са САД о рату, пошто је и Техеран сигнализирао да је постигнут напредак у протеклој недељи.
Оптимистичне изјаве имао је и амерички државни секретар Марко Рубио, који је изјавио да је остварен одређени напредак у спору између Вашингтона и Техерана и да би САД наредних дана могле да имају "нешто да саопште" тим поводом.
Два пакистанска извора упозната са преговорима о завршетку сукоба, изјавила су за Ројтерс да су Иран и Пакистан Америци поднели ревидирани предлог за окончање рата и поновно отварање Ормуског мореуза.
Коментари