Читај ми!

Саркози проглашен кривим за незаконито финансирање кампање

Због незаконитог финансирања кампање за председничке изборе 2012. године, бивши француски председник Никола Саркози проглашен је кривим. Његов адвокат најавио је да ће уложити жалбу на пресуду.

Никола Саркози, који није присуствовао рочишту у суду у Паризу, оптужен је да је потрошио двоструко више од законом максимално дозвољеног износа од 22,5 милиона евра током кампање.

Париски суд је Саркозија осудио на годину дана затвора, али ће затворску казну моћи да служи код куће носећи електронску наногвицу.

Саркозијев адвокат Тијери Херцог изјавио је да ће уложити жалбу на пресуду.  

Суд је установио да је Саркози знао за законско ограничење трошкова, те да својевољно није контролисао додатне трошкове, преноси АП.

Тужилаштво је тражио казну од шест месеци затвора и шест месеци условно, уз новчану казну у висини од 3.750 евра.

Саркози, који је био председник Француске од 2007. до 2012. године, негирао је раније кривицу. На одлуку суда има право жалбе.

Пре седам месеци Саркози је осуђен због корупције.

понедељак, 23. фебруар 2026.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом