Читај ми!
Путин спреман на јавни разговор после Бајденових тешких речи
Председник Русије Владимир Путин рекао је да је спреман да у петак или понедељак одржи јавни онлајн разговор са америчким председником Џозефом Бајденом.
Говорећи на руској државној телевизији, Путин је рекао да је спреман да разговара о билатералним односима са САД као и о другим питањима попут регионалних сукоба, пренео је Ројтерс.
Истакао је да ће наложити руском министарству спољних послова да припреми разговор, након што је Бајден рекао да ће "Путин платити цену", а ионако лоши односи између Москве и Вашингтона су потонули на нови најнижи ниво после Хладног рата.
После Бајденових оптужби, руски амбасадор у Сједињеним Државама позван је у Москву ради консултација о будућности америчко-руских веза.
Коментари