Лавров: Без двоструких стандарда у Савету Европе

Савет Европе треба да делује без двоструких стандарда и селективног приступа проблемима, истакао је руски министар спољних послова Сергеј Лавров у писму упућеном Генералном секретару Савета Европе.

Руски шеф дипломатије је навео да "активности Савета Европе у домену заштите људских права, права националних мањина, борба против екстремизма, агресивног национализма, верске и расне толеранције имају за циљ очување идентитета Европе и интеркултурног дијалога".

У писму упућеном Тјорборну Јагланду, Лавров је изразио наду да ће Савет Европе очувати своју "улогу једног од стубова европске архитектуре".

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 25. април 2026.
14° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом