Читај ми!

Битка за Алеп, Асадове снаге напредују

Сиријска војска освојила је село изнад града Алепа, чиме су готово опколиле предграђа тог града под контролом побуњеника, објавила је сиријска државна телевизија.

Сиријска војска је заузела село Ел Тамура, које се налази на узвисини изнад градова Анадан, Хајан и Харитан, који су последњих дана били изложени жестоким ударима и постали су прва линија фронта у готово петогодишњем сиријском рату, пренео је Ројтерс.

Телевизија је објавила да је сиријска војска, уз подршку оружаних група које је подржавају и руских ваздушних удара, овог месеца покренула велику офанзиву која је имала за циљ да пресече линије снабдевања побуњеника према Турској и преузимање потпуне контроле над Алепом, који је пре рата био највећи сиријски град и центар трговине.

САД и Русија су јуче објавили план да се у Сирији у наредних недељу дана обуставе непријатељства, али се не зна да ли ће се тога држати зараћене стране на терену.

Број коментара 21

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 27. април 2026.
18° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом